Affetme Koçluğu Programı

 

 
 
Çevrenizdekilere hayatlarında ne istediklerini sorduğunuzda, birçok insan başarılı ve amaç dolu bir yaşam, yaşamak için güzel bir yer, tatmin edici bir iş ve onları destekleyen aile üyeleri cevaplarını vereceklerdir. Ama baktığınızda tüm söylenenlere sahip olan ve hala hayatlarında mutsuz olan kişileri görürsünüz. Peki o zaman mutluluğu bulmak çok mu zor?

Hepimiz doğuştan temiz kalpli ve sevgi dolu insanlarız, ama bazen kendimizi eski kızgınlıklara, acılara ve yargılara tutunurken bulabiliriz. Bu tutunmalar bizi hayattan zevk alma, bolluk ve sevgiye sahip olduğumuz gerçeğini enerjisel olarak kilitler. Aslında kendimizle kilitlediğimiz duygu öfkemizdir. Kendimizi ve başkalarını affetmediğimiz sürece içimizde tuttuğumuz ve biriktirdiğimiz bu öfke hayatımızı olumsuz olarak etkilemeye devam eder.

Affetme Koçluğu Programı; Affetme ilkelerini araştırmak ve kendimizi geçmişin yüklerinden arındırmak için 8 Haftalık bir programdır. Bu program geniş ve kapsamlı bir affetme süreci sağlamak, bastırdığımız öfkeden özgürleşmek üzere tasarlanmıştır.

Bu süreçte sizinle birlikte her hafta farklı alanlarda konular inceleyeceğiz.

1.Hafta: Bağışlamaya Giriş (Nedir, Nasıl Yapılır, Neden Önemlidir)

2.Hafta: Affetme Hedefleri Belirleme

3.Hafta: Affetmeyi Anlamak

4.Hafta: Kendini Bağışlamak
 

 

5.Hafta: Vücudu Affetmek (Kendini Sevmek)

6.Hafta: Diğerlerini Affetmek

7.Hafta: Affetmeye aykırı çatışmaları önlemek için iletişim stratejileri

8.Hafta: Affetmeyi kutlama

Affetme Programı 21 yaşından büyük herkese uygundur.  Süreçte öğrendiğiniz tüm bilgileri sonra ilerleyen zamanlarda, ihtiyaç duydukça kendiniz uygulayabilirsiniz. Bunun için tüm bilgiler ve çalışma dokümanları size verilecektir.

 


Program boyunca online (zoom meeting – cep telefonunuza indirebileceğiniz, birbirimizi görebileceğimiz, ücretsiz bir uygulama-) ve ya yüz yüze her hafta haftanın bir günü 45’dk – 1 saatlik görüşmelerle sürdürülecektir. Görüşme sonrası farkındalık ve haftanın konusu hakkında hazırlanan çalışma dokümanları program dahilinde sizinle e-mail olarak paylaşılacaktır.
 
Başvuru için aşağıdaki formu doldurmanız gereklidir.

İçerik bilgilerinin, tüm hukuki hakları korunmaktadır. İzinsiz paylaşılamaz ve/veya çoğaltılamaz.